zrównoważony rozwój

Nasze zobowiązanie wobec zrównoważonego rozwoju

Troska o planetę to nieodzowny element odpowiedzialnej mody. Podejmujemy świadome decyzje i wdrażamy innowacyjne rozwiązania, aby tworzyć ubrania, które nie tylko zachwycają jakością, ale również przyczyniają się do lepszego jutra.

Wierzymy w siłę wspólnych działań, dlatego temat podejmowania proekologicznych kroków jest obecny w każdej komórce naszej marki. Poznaj obszary, w których utrzymujemy i rozwijamy nasze zielone kompetencje.

Trwałe i jakościowe ubrania
Szyjemy trwałe i wyjątkowe modele z myślą o tym, aby służyły właścicielkom przez wiele lat. Polityka jakości jest dla nas bezkompromisowa i to ona jest naszą bazą proekologicznych działań.
Biodegradowalne przędze
Wiemy, że wybór odpowiednich materiałów ma ogromne znaczenie dla zrównoważonego rozwoju. Dlatego większość używanych przez nas przędz jest biodegradowalna. Stawiamy na innowacyjne rozwiązania, które minimalizują negatywny wpływ na naszą planetę.
Szycie zero waste
Odpowiedzialnie gospodarujemy surowcami. Staramy się generować jak najmniej odpadów, co przyczynia się do redukcji naszego śladu ekologicznego.
Nie wyrzucamy ścinków czy większych fragmentów tkanin. Jednocześnie pozwala nam to wspierać lokalne instytucje - kawałki tkanin i pasmanterii czy guziki przekazujemy m.in. do domów opieki, gdzie wykorzystywane są jako materiały do tworzenia małych arcydzieł przez podopiecznych.
Certyfikaty
Wśród tkanin i dzianin, które wykorzystujemy do uszycia naszych produktów, znajdziecie materiały z certyfikatami oraz od producentów należących do inicjatyw/ korzystających ze standardów:
  • STANDARD 100 by OEKO-TEX ®
  • Better Cotton Initiative
  • Responsible Down Standard
  • Responsible Wool Standard
  • REACH
  • CiCLO
  • GOTS
  • GRS

Dołączyliśmy do inicjatywy amfori BSCI, wspierającej transparentne zarządzanie kwestiami etyki i praw człowieka w łańcuchu dostaw. Branie odpowiedzialności za cały przebieg dostawy jest jedną z naszych kluczowych wartości.

We współpracy z innymi podmiotami gospodarczymi na rynku angażujemy się w tworzenie odpowiednich i bezpiecznych warunków pracy. Amfori BSCI stawia na partnerstwo, a dzięki regularnym audytom w oparciu o Kodeks Postępowania warunki pracy są sprawdzane np. pod kątem czasu pracy czy sprawiedliwego wynagrodzenia.

Member of amfori, the leading global business association for open and sustainable trade.
For more information visit www.amfori.org

Odpowiedzialne zarządzanie papierem
Staramy się wykorzystywać papier na różne sposoby, zanim trafi do kosza. Dzięki pracy na plikach dzielonych ograniczamy też liczbę drukowanych dokumentów, co pozwala nam mieć dostęp do najaktualniejszych danych i jednocześnie zmniejsza negatywny wpływ na środowisko.
Zrównoważony transport
Korzystamy z usług DHL EXPRESS, firmy oferującej program “GoGreen”, która pomaga zrekompensować emisję dwutlenku węgla generowaną podczas dostawy przesyłek.
Zdrowa współpraca
Współpracujemy z firmą RUDHOLM GROUP, której nadrzędnym celem jest produkcja druku z minimalnym wpływem na środowisko naturalne. W ten sposób łączymy siły, aby realizować nasze cele bardziej ekologicznie.
Zawieszki do znakowania naszych modeli produkowane są z recyklingu, a także posiadają certyfikat FSC, który gwarantuje odpowiedzialne zarządzanie lasami. Do ich mocowania używamy plomb z recyklingu, co pozwala nam ograniczać zużycie nowych surowców.
Ekologiczna siedziba
Korzystamy z fotowoltaiki i pompy ciepła, co pozwala nam korzystać z odnawialnych źródeł energii.
Dążymy do tworzenia środowiska pracy, które jest zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju.